Både her og der på søndag

Annonse

Søndag inviterer Nidelven menighet til intet mindre enn to gudstjenester, først på Tempe etterfulgt av en i kapellet på Leira.

Slik som på så mange andre arenaer er det fortsatt restriksjoner og smittevernhensyn å ta, det er derfor påmelding til disse arrangementene.

Søndagens første gudstjeneste er høymesse i Tempe kirke klokken 11.

Den andre gudstjenesten denne dagen starter klokken halv to. Denne finner sted i mer landlige omgivelser, nemlig ved Leira kapell. Ifølge menigheten er det fortsatt ledige plasser til begge høymessene enda lørdag formiddag, så det er fortsatt mulig å reservere plasser.

Med det arbeidet som foregår i Hoeggen kirke så avholdes det meste av menighetens aktivitet for øyeblikket ved Tempe kirke og Leira kapell. Omgjøringen og utbyggingen av Hoeggen kirke vil foregå helt frem mot sommeren.